اخبار
برگزاري جشن هفته پژوهش در بنياد
برگزاري جشن هفته پژوهش در بنياد

 

 

به مناسبت هفته پژوهش، مراسمي با حضور رئيس، معاونان، اعضاي هيئت علمي و كاركنان بنياد در سالن استاد احمد بيرشك برگزار شد. در ابتداي اين جلسه كه به پاس قدرداني از پژوهشگران برتر بنياد و همچنين پژوهشگران همكار بنياد برگزار شد، دكتر رضايي معاون پژوهشي بنياد ضمن ارائه گزارشي از روند انتخاب پژوهشگران برتر، گفت در اين مراسم علاوه بر اعضاي هيات علمي و كاركنان بنياد كه بيشترين امتياز پژوهشي را كسب كرده‌اند، از اعضاي هيات علمي مراكز آموزش عالي كه همكاري مستمر و منظمي با بنياد داشته‌اند نيز تقدير خواهد شد كه بر اين اساس و با توجه به بررسي‌هاي به عمل آمده از آقاي دكتر عليرضا مدقالچي دبير علمي دانشنامه رياضي و همچنين دكتر جواد فرهودي دبير علمي دانشنامه مهندسي كشاورزي، غذا و زيستي تقدير مي‌شود كه به همين منظور نمايندگاني از دانشگاه تهران و دانشگاه خوارزمي نيزدر جلسه حضور دارند كه به نوبه خود از اين استادان دانشگاه‌هاي خود تقدير كنند.

در ادامه دكتر قبادي، سرپرست بنياد ضمن خوش‌آمدگويي به مهمانان اين مراسم، اهميت پژوهش و فعاليت علمي بنيادي را در تاريخ جهان اسلام مورد تأكيد قرار داد و با تقدير از زحمات رؤساي سابق بنياد و يادكرد از مرحوم استاد بيرشك، ‌دكتر قورچيان و دكتر اكبري، اعتبار و اهميت بنياد در فضاي علمي كشور را ثمره زحمات آنها و ديگر همكاران دانست و بر ضرورت تعميق فعاليت‌هاي پژوهشي بنياد تأكيد كرد.

دكتر فرهودي سخنران ويژه اين مراسم نيز با ذكر خاطراتي از مرحوم استاد بيرشك،‌ از ايشان به عنوان يكي از اسوه‌هاي پژوهش‌ورزي ياد كرد و لزوم يادگيري از سيره و رويكردهاي آن استاد و ديگر استادان برجست تاريخ فرهنگي كشور را مورد تأكيد قرار داد. وي كه به عنوان دبير علمي دانشنامه مهندسي كشاورزي، غذا و زيستي به همراه همكاران اين طرح در مراسم حضور يافته بود، گزارشي از روند انجام طرح و فعاليت‌هاي صورت‌گرفتة آن ارائه كرد و از بنياد دانشنامه‌نگاري ايران به جهت برگزاري اين نشست تقدير كرد.

دكتر سجادي معاون محترم پژوهشي بنياد دايره‌المعارف بزرگ اسلامي ديگر سخنران اين مراسم بود. ايشان با اشاره به سابقه بنياد مذكور در امر دانشنامه‌نويسي، به تشريح روند دانشنامه‌نگاري در بنياد دايره‌المعارف اسلامي پرداختند و برخي از آثار آن مركز را معرفي كردند. توجه جدي به تربيت متخصص در حوزه دانشنامه‌نويسي و تجربه بنياد دايره‌المعارف اسلامي در اين زمينه از ديگر نكاتي بودند كه دكتر سجادي به آن اشاره كردند و خواستار تبادل تجربيات استادان و ارتباط نزديك‌تر هر دو بنياد شدند.  

در ادامه از جناب آقاي دكتر حسن مجيديان،‌ سركار خانم مريم كاميار اعضاي هيئت علمي برتر و سركار خانم نازيلا دريايي عضو غير هيئت‌علمي برتر بنياد تقدير شد و دكتر رحمت ستوده مديركل پژوهشي دانشگاه تهران و دكتر جعفر كيواني معاون آموزشي دانشگاه خوارزمي از دبيران علمي طرح‌ها آقاي دكتر عليرضا مدقالچي دبير علمي دانشنامه رياضي،‌ آقاي دكتر جواد فرهودي دبير علمي دانشنامه مهندسي كشاورزي، غذا و زيستي، سركار خانم دكتر فريده قوي‌پنجه دبير علمي دانشنامه انرژي و آقاي دكتر حسين عليزاده دبير علمي دانشنامه مطالعات ورزشي و و نيز مترجمان دانشنامه مهندسي كشاورزي، غذا و زيستي سركار خانم دكتر زهرا امام‌جمعه، آقاي دكتر سيدهادي رضوي، آقاي دكتر محمدرضا نقوي، آقاي دكتر سيدمحمدعلي ابراهيم‌زاده موسوي، آقاي دكتر محمد مرادي شهربابك، آقاي دكتر سيدسعيد محتسبي و آقاي دكتر عليرضا كيهاني با اهداي لوح تقدير و هديه تشكر كردند.

 

پژوهش-2

 

پژوهش-3

 

پژوهش-4

 

پژوهش-15

 

 پژوهش-13

 

پژوهش-14

 

پژوهش-7

 

۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۴۴
آمار نظرات
میانگین امتیاز کاربران: 0/0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
فهرست نظرات

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر جديد

امتیاز شما :
 
نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان : *
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری