اخبار
بيانيه بنياد دانشنامه‌نگاري ايران براي ابراز همدلي با مسلمانان مظلوم فلسطين

 

 

  

 

 

 

باسمه تعالي

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى
الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ
. (الاسراء: آيه 1)

اقدام ماجراجويانه رئيس‌جمهور آمريكا در اعلام قدس شريف به عنوان پايتخت رژيم اشغالگر قدس، هم آشكارسازي ماهيت امپرياليستي و شيطاني دولت آمريكا و هم نمود جنگي قديمي است كه ميان ظلم و تجاوز از يك‌سو و مظلوميت و مقاومت از سوي ديگر برقرار بوده است و توهيني آشكار به ديگر پيروان دين ابراهيمي اعمّ از مسلمان و مسيحي نيز تلقّي مي‌شود.

اين اقدام به مثابه تهاجم و توهيني همه‌جانبه به شمار مي‌آيد و به مثابه جنگي نابخردانه و تحميلي است كه از سوي سردمداران كاخ سفيد آغازگري مي‌شود. در حالي كه امروزه كاملاً روشن است، اينان بيش از هر زماني آلت دست صهيونيستها واقع شده‌اند. بنيان اين تهاجم جديد، ناديده انگاشتن «ديگري» و به حاشيه راندن هر آنكسي است كه در دايره شريكان ظلم نباشد.

البته اين جنگي است كه هرگز به سود آنها به پايان نخواهد رسيد. آنان نمي‌دانند كه جنگ بر روي زمين و نشان دادن داغ و درفش و بيرون راندن مردمان از خانه‌هاي‌شان تنها يك روي سطحي ماجراست و عمق آن در جان انسان‌ها در سرتاسر جهان، روايت مظلوميت است و اراده و خواست وجدان عمومي آدميان بر دفاع از مظلومان و بازگشت آنها به خانه‌هايي كه ميراث‌دار آنند.

امروز شايد قدرت‌مداران رژيم اشغالگر قدس از تصميم عجولانه و استيصال‌آميز رئيس‌جمهور ايالات متحده مسرور باشند، اما بناي كشوري بر پايه‌هاي ظلم و پيشبرد آن بر بناي ظلم مضاعف، ثمري جز تباهي و نابودي نخواهد داشت. اين وعده‌اي آسماني است و تاريخ نيز گواهي مي‌دهد بر نابودي نهايي بناي ظلم و بطالت. آري! حق خواهد آمد و باطل به نيستي خواهد رسيد؛ چرا كه باطل در بنياد خويش نيست‌شدني بود.

بنياد دانشنامه‌نگاري ايران همدل با مسلمانان مظلوم فلسطين، اين اقدام شنيع و خارج از قواعد بين‌المللي را محكوم مي‌كند و اميدوار است اين روند نابخردانه هرچه زودتر با اجماع جهاني عليه ظلم و تباهي، پايان يابد.

 

۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۵۳
آمار نظرات
میانگین امتیاز کاربران: 0/0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
فهرست نظرات

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر جديد

امتیاز شما :
 
نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان : *
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری