اخبار
برگزاري جلسه هئيت علمي و هيئت رئيسه بنياد

اعضاي هيئت علمي و هيئت رئيسه بنياد در جلسه‌اي صميمي راه‌هاي ارتقاء فعاليت‌هاي بنياد و جهت‌گيري برنامه‌‌محور در راستاي تسهيل فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي را بررسي كردند.

در ابتداي اين جلسه دكتر قبادي با تأكيد بر اهميت مشورت و بهره‌گيري از خرد جمعي، اين امر را ناشي از فرهنگ ديني و آموزه‌هاي ائمة اطهار (س) دانست. وي در ادامه با اشاره به اهميت برنامه‌ريزي براي توسعه فعاليت‌هاي نهادهاي پژوهشي در راستاي مديريت دانش، بر ضرورت شناسايي بايسته‌هاي تحقق يك برنامه توسعه واقعگرا تأكيد كرد.

دكتر قبادي با ستايش از زحمات دكتر اكبري رئيس پيشين بنياد در جهت تهيه برنامه توسعه راهبردي بنياد، طراحي انعطاف‌پذير برنامه را يكي از ويژگي‌هاي مهم براي اصلاح و ارتقاي آن بر اساس اقتضائات و شرايط دانست.

سرپرست بنياد تأكيد كرد: به اين منظور لازم است نهادي براي نظارت و پايش برنامه و اجراي آن وجود داشته باشد و در اين زمينه از تجربه مؤسسات مشابه داخلي و خارجي نيز بهره برده شود كه شرط مهم تأثيرگذار بودن اين كار، مشاركت بدنه سازمان و اعضاي هيئت علمي آن در جهت تنقيح برنامه و تبديل شدن آن به يك برنامه راهبردي عملياتي است.

در ادامه آقاي نيكبخت شيباني معاون طرح، توسعه و پشتيباني بنياد تاريخچه‌اي از شكل‌گيري برنامه راهبردي بنياد ارائه كرد و با اشاره به اينكه تاكنون هيج يك از بندهاي برنامه به طور كامل محقق نشده است، مشاركت تمامي اعضاي هيئت علمي در فرآيند تنقيح برنامه را يكي از شروط اصلي بهينه‌سازي آن دانست و از حاضران خواست در اين فرآيند مشاركت جدي داشته باشند.

در ادامه جلسه دكتر كاميار توضيحاتي درباره محتواي برنامه توسعه راهبردي بنياد ارائه كرد و حاضران با بيان نظرات خود درباره برنامه و شيوه بهينه‌سازي فرايندهاي اجراي آن،‌ به بحث درباره ضرورت‌هاي اين كار پرداختند.

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۵
آمار نظرات
میانگین امتیاز کاربران: 0/0 (0 رای)
نظرات کاربران | نظر دهید | امتیاز دهید
فهرست نظرات

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر جديد

امتیاز شما :
 
نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان : *
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری