سرپرست جدید بنیاد معرفی شد.

برگزاری آیین تکریم آقای دکتر قبادی و معارفه آقای دکتر علیرضا ملایی

برگزاری آیین تکریم آقای دکتر قبادی و معارفه آقای دکتر علیرضا ملایی
هجدهم اردیبهشت 1397 جلسه تودیع و معارفه سرپرست بنیاد برگزار شد.


جلسه تودیع دکتر حسینعلی قبادی و معارفه دکتر علیرضا ملایی توانی به عنوان سرپرست جدید بنیاد با حضور کارکنان، اعضای هیئت علمی و دبیران دانشنامه‌ها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر قبادی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته، وجود سرمایه عاطفی و انسانی غنی در بنیاد را یکی از منابع مهم مدیریتی این نهاد معرفی کرد و تأکید کرد دوران سرپرستی در بنیاد با توجه به وجود این سرمایه یکی از بهترین دوره‌های مدیریتی ایشان بوده است. بهره‌مندی از معاضدت شخصیت‌های برجسته علمی کشور در پیشبرد دانشنامه‌ها نیز نکته دیگری بود که دکتر قبادی با اشاره به آن، رمز تولید آثار علمی ارزنده در بنیاد را امری ممکن و قابل دسترسی عنوان کرد.

پس از آن، دکتر ملایی سرپرست جدید بنیاد در سخنانی با اشاره به نسبت وثیق دانشنامه‌نگاری و پیشرفت تمدنی، ضرورت همکاری مشترک نخبگان در تولید دانش انباشته را از ویژگی‌های دانشنامه‌نویسی برشمرد و اظهار امیدواری کرد سنت‌های موجود در بنیاد در جهت تقویت دانش دانشنامه‌نگاری و تجهیز شبکة نخبگانی تولید این دانش با قوت بیشتر حفظ شود و گام‌های مؤثری در جهت ارتقای آن برداشته شود.

وی با اشاره به سابقة ادغام مؤسسات پژوهشی علوم انسانی در ابتدای انقلاب اسلامی و تشکیل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، این فرایند را تجربه موفقی در جهت هم‌افزایی علمی نخبگان و متخصصان دانست که بهره‌گیری از آموزه‌های این تجربه می‌تواند در تغییر ساختار تشکیلاتی بنیاد و افزایش بهره‌وری آن سودمند باشد. دکتر ملایی با اشاره به تجربه‌های بین‌المللی تدوین دانشنامه‌ها، ضرورت چابک‌سازی بدنه علمی و اجرایی تدوین دانشنامه را یکی از اهداف بنیادینی دانست که لازم است در اولویت قرار گیرد.

اصلاح فرایندها، مستندسازی فعالیت‌ها، تنوع‌بخشی به آثار، توجه به تولید آثار کاربردی در جامعه، تقویت سازوکارهای داوری و انتشار آثار، تخصص‌گرایی و ایجاد زمینه‌های لازم جهت مرجعیت‌یابی اعضای هیئت علمی بنیاد در کشور از جمله موضوعات دیگری بود که دکتر ملایی مورد تأکید قرار داد.

سرپرست جدید بنیاد در پایان تأکید کرد برنامه‌ای برای پیشبرد فعالیت‌های بنیاد تهیه شده است که با مشورت و مشارکت همکاران علمی بنیاد، به مرحله اجرا درخواهد آمد.۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۵۱۲
کد خبر : ۷۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید