برگزاری جشن هفته پژوهش در بنیاد

برگزاری جشن هفته پژوهش در بنیاد
برگزاری جشن هفته پژوهش در بنیاد

 

 

به مناسبت هفته پژوهش، مراسمی با حضور رئیس، معاونان، اعضای هیئت علمی و کارکنان بنیاد در سالن استاد احمد بیرشک برگزار شد. در ابتدای این جلسه که به پاس قدردانی از پژوهشگران برتر بنیاد و همچنین پژوهشگران همکار بنیاد برگزار شد، دکتر رضایی معاون پژوهشی بنیاد ضمن ارائه گزارشی از روند انتخاب پژوهشگران برتر، گفت در این مراسم علاوه بر اعضای هیات علمی و کارکنان بنیاد که بیشترین امتیاز پژوهشی را کسب کرده‌اند، از اعضای هیات علمی مراکز آموزش عالی که همکاری مستمر و منظمی با بنیاد داشته‌اند نیز تقدیر خواهد شد که بر این اساس و با توجه به بررسی‌های به عمل آمده از آقای دکتر علیرضا مدقالچی دبیر علمی دانشنامه ریاضی و همچنین دکتر جواد فرهودی دبیر علمی دانشنامه مهندسی کشاورزی، غذا و زیستی تقدیر می‌شود که به همین منظور نمایندگانی از دانشگاه تهران و دانشگاه خوارزمی نیزدر جلسه حضور دارند که به نوبه خود از این استادان دانشگاه‌های خود تقدیر کنند.

در ادامه دکتر قبادی، سرپرست بنیاد ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان این مراسم، اهمیت پژوهش و فعالیت علمی بنیادی را در تاریخ جهان اسلام مورد تأکید قرار داد و با تقدیر از زحمات رؤسای سابق بنیاد و یادکرد از مرحوم استاد بیرشک، ‌دکتر قورچیان و دکتر اکبری، اعتبار و اهمیت بنیاد در فضای علمی کشور را ثمره زحمات آنها و دیگر همکاران دانست و بر ضرورت تعمیق فعالیت‌های پژوهشی بنیاد تأکید کرد.

دکتر فرهودی سخنران ویژه این مراسم نیز با ذکر خاطراتی از مرحوم استاد بیرشک،‌ از ایشان به عنوان یکی از اسوه‌های پژوهش‌ورزی یاد کرد و لزوم یادگیری از سیره و رویکردهای آن استاد و دیگر استادان برجست تاریخ فرهنگی کشور را مورد تأکید قرار داد. وی که به عنوان دبیر علمی دانشنامه مهندسی کشاورزی، غذا و زیستی به همراه همکاران این طرح در مراسم حضور یافته بود، گزارشی از روند انجام طرح و فعالیت‌های صورت‌گرفتة آن ارائه کرد و از بنیاد دانشنامه‌نگاری ایران به جهت برگزاری این نشست تقدیر کرد.

دکتر سجادی معاون محترم پژوهشی بنیاد دایره‌المعارف بزرگ اسلامی دیگر سخنران این مراسم بود. ایشان با اشاره به سابقه بنیاد مذکور در امر دانشنامه‌نویسی، به تشریح روند دانشنامه‌نگاری در بنیاد دایره‌المعارف اسلامی پرداختند و برخی از آثار آن مرکز را معرفی کردند. توجه جدی به تربیت متخصص در حوزه دانشنامه‌نویسی و تجربه بنیاد دایره‌المعارف اسلامی در این زمینه از دیگر نکاتی بودند که دکتر سجادی به آن اشاره کردند و خواستار تبادل تجربیات استادان و ارتباط نزدیک‌تر هر دو بنیاد شدند.  

در ادامه از جناب آقای دکتر حسن مجیدیان،‌ سرکار خانم مریم کامیار اعضای هیئت علمی برتر و سرکار خانم نازیلا دریایی عضو غیر هیئت‌علمی برتر بنیاد تقدیر شد و دکتر رحمت ستوده مدیرکل پژوهشی دانشگاه تهران و دکتر جعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از دبیران علمی طرح‌ها آقای دکتر علیرضا مدقالچی دبیر علمی دانشنامه ریاضی،‌ آقای دکتر جواد فرهودی دبیر علمی دانشنامه مهندسی کشاورزی، غذا و زیستی، سرکار خانم دکتر فریده قوی‌پنجه دبیر علمی دانشنامه انرژی و آقای دکتر حسین علیزاده دبیر علمی دانشنامه مطالعات ورزشی و و نیز مترجمان دانشنامه مهندسی کشاورزی، غذا و زیستی سرکار خانم دکتر زهرا امام‌جمعه، آقای دکتر سیدهادی رضوی، آقای دکتر محمدرضا نقوی، آقای دکتر سیدمحمدعلی ابراهیم‌زاده موسوی، آقای دکتر محمد مرادی شهربابک، آقای دکتر سیدسعید محتسبی و آقای دکتر علیرضا کیهانی با اهدای لوح تقدیر و هدیه تشکر کردند.

 

پژوهش-2

 

پژوهش-3

 

پژوهش-4

 

پژوهش-15

 

 پژوهش-13

 

پژوهش-14

 

پژوهش-7

 

۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۸۲۸
کد خبر : ۶۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید