بیانیه بنیاد دانشنامه‌نگاری ایران برای ابراز همدلی با مسلمانان مظلوم فلسطین

بیانیه بنیاد دانشنامه‌نگاری ایران برای ابراز همدلی با مسلمانان مظلوم فلسطین

 

 

  

 

 

 

باسمه تعالی

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى
الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ
. (الاسراء: آیه 1)

اقدام ماجراجویانه رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس، هم آشکارسازی ماهیت امپریالیستی و شیطانی دولت آمریکا و هم نمود جنگی قدیمی است که میان ظلم و تجاوز از یک‌سو و مظلومیت و مقاومت از سوی دیگر برقرار بوده است و توهینی آشکار به دیگر پیروان دین ابراهیمی اعمّ از مسلمان و مسیحی نیز تلقّی می‌شود.

این اقدام به مثابه تهاجم و توهینی همه‌جانبه به شمار می‌آید و به مثابه جنگی نابخردانه و تحمیلی است که از سوی سردمداران کاخ سفید آغازگری می‌شود. در حالی که امروزه کاملاً روشن است، اینان بیش از هر زمانی آلت دست صهیونیستها واقع شده‌اند. بنیان این تهاجم جدید، نادیده انگاشتن «دیگری» و به حاشیه راندن هر آنکسی است که در دایره شریکان ظلم نباشد.

البته این جنگی است که هرگز به سود آنها به پایان نخواهد رسید. آنان نمی‌دانند که جنگ بر روی زمین و نشان دادن داغ و درفش و بیرون راندن مردمان از خانه‌های‌شان تنها یک روی سطحی ماجراست و عمق آن در جان انسان‌ها در سرتاسر جهان، روایت مظلومیت است و اراده و خواست وجدان عمومی آدمیان بر دفاع از مظلومان و بازگشت آنها به خانه‌هایی که میراث‌دار آنند.

امروز شاید قدرت‌مداران رژیم اشغالگر قدس از تصمیم عجولانه و استیصال‌آمیز رئیس‌جمهور ایالات متحده مسرور باشند، اما بنای کشوری بر پایه‌های ظلم و پیشبرد آن بر بنای ظلم مضاعف، ثمری جز تباهی و نابودی نخواهد داشت. این وعده‌ای آسمانی است و تاریخ نیز گواهی می‌دهد بر نابودی نهایی بنای ظلم و بطالت. آری! حق خواهد آمد و باطل به نیستی خواهد رسید؛ چرا که باطل در بنیاد خویش نیست‌شدنی بود.

بنیاد دانشنامه‌نگاری ایران همدل با مسلمانان مظلوم فلسطین، این اقدام شنیع و خارج از قواعد بین‌المللی را محکوم می‌کند و امیدوار است این روند نابخردانه هرچه زودتر با اجماع جهانی علیه ظلم و تباهی، پایان یابد.

 

۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۴۹۸
کد خبر : ۶۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید