برگزاری جلسه هئیت علمی و هیئت رئیسه بنیاد

برگزاری جلسه هئیت علمی و هیئت رئیسه بنیاد

اعضای هیئت علمی و هیئت رئیسه بنیاد در جلسه‌ای صمیمی راه‌های ارتقاء فعالیت‌های بنیاد و جهت‌گیری برنامه‌‌محور در راستای تسهیل فعالیت‌های علمی و پژوهشی را بررسی کردند.

در ابتدای این جلسه دکتر قبادی با تأکید بر اهمیت مشورت و بهره‌گیری از خرد جمعی، این امر را ناشی از فرهنگ دینی و آموزه‌های ائمة اطهار (س) دانست. وی در ادامه با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای توسعه فعالیت‌های نهادهای پژوهشی در راستای مدیریت دانش، بر ضرورت شناسایی بایسته‌های تحقق یک برنامه توسعه واقعگرا تأکید کرد.

دکتر قبادی با ستایش از زحمات دکتر اکبری رئیس پیشین بنیاد در جهت تهیه برنامه توسعه راهبردی بنیاد، طراحی انعطاف‌پذیر برنامه را یکی از ویژگی‌های مهم برای اصلاح و ارتقای آن بر اساس اقتضائات و شرایط دانست.

سرپرست بنیاد تأکید کرد: به این منظور لازم است نهادی برای نظارت و پایش برنامه و اجرای آن وجود داشته باشد و در این زمینه از تجربه مؤسسات مشابه داخلی و خارجی نیز بهره برده شود که شرط مهم تأثیرگذار بودن این کار، مشارکت بدنه سازمان و اعضای هیئت علمی آن در جهت تنقیح برنامه و تبدیل شدن آن به یک برنامه راهبردی عملیاتی است.

در ادامه آقای نیکبخت شیبانی معاون طرح، توسعه و پشتیبانی بنیاد تاریخچه‌ای از شکل‌گیری برنامه راهبردی بنیاد ارائه کرد و با اشاره به اینکه تاکنون هیج یک از بندهای برنامه به طور کامل محقق نشده است، مشارکت تمامی اعضای هیئت علمی در فرآیند تنقیح برنامه را یکی از شروط اصلی بهینه‌سازی آن دانست و از حاضران خواست در این فرآیند مشارکت جدی داشته باشند.

در ادامه جلسه دکتر کامیار توضیحاتی درباره محتوای برنامه توسعه راهبردی بنیاد ارائه کرد و حاضران با بیان نظرات خود درباره برنامه و شیوه بهینه‌سازی فرایندهای اجرای آن،‌ به بحث درباره ضرورت‌های این کار پرداختند.

۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۵
تعداد بازدید : ۶۶۶
کد خبر : ۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید