دکتر پاکتچی، رییس پژوهشکده دانشنامه نگاری، به عنوان سفیر ایران در سازمان یونسکو منصوب شدند

دکتر پاکتچی، رییس پژوهشکده دانشنامه نگاری، به عنوان سفیر ایران در سازمان یونسکو منصوب شدند
رییس‌جمهوری در ابلاغیه ای، دکتر پاکتچی را به عنوان سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان آموزش علمی و فرهنگی ملل متحد – یونسکو به مدیرکل این سازمان معرفی کرد.

دکتر احمد پاکتچی به پیشنهاد منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با موافقت و حکم رییس جمهوری و وزیر امور خارجه به عنوان سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان آموزش علمی و فرهنگی ملل متحد - یونسکو منصوب شد.

دکتر پاکتچی، دانش آموخته رشته تاریخ از دانشگاه تهران، مطالعات ادیان و زبان‌شناسی تاریخی از دانشگاه فارابی آلماتی و دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. او همچنین تدریس در دانشگاه‌های فارابی قزاقستان، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه تهران و دانشگاه علامه طباطبایی، تألیف بیش از ۱۹ عنوان کتاب، حدود ۱۴۰ مقاله در مجلات علمی-پژوهشی یا مجموعه مقالات همایش‌های علمی، ۳۵۰ مقاله دانشنامه‌ای به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و روسی، کسب جایزه کتاب سال رضوی (۱۳۹۲)، جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران (۱۳۹۴) و نیز کتاب سال دانشگاهی دانشگاه تهران (همان سال)، شرکت در بیش از ۳۵ همایش داخلی و خارجی، راهنمایی بیش از ۶۰ رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد و افزون بر ۳۰ سال کار دانشنامه‌ای را در کارنامه آموزشی و پژوهشی خود دارد.

به لحاظ سوابق اجرایی افزون بر مدیریت گروه‌های آموزشی- علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، دکتر پاکتچی، ریاست حلقه نشانه‌شناسی تهران، مدیریت دفتر ایرانی دائرة المعارف انگلیسی‌زبان اسلامیکا با همکاری انتشارات بریل و ریاست پژوهشکده دانشنامه‌نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مدیر بخش فقه، علوم قرآنی و حدیث در دایره‌المعارف بزرگ اسلامی را نیز عهده‌دار بوده است.
۱۴ دی ۱۳۹۹ ۲۱:۳۷
تعداد بازدید : ۵۳۱
کد خبر : ۱۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید