دیدار دبیر و جمعی از اعضای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی با دکتر پاکتچی

دیدار دبیر و جمعی از اعضای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی با دکتر پاکتچی

شرکن کنندگان در جلسه

آقای دکتر شمس اردکانی (دبیر کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر گروه حکمت، طب در تمدن اسلام و ایران فرهنگستان علوم پزشکی ایران)
آقای دکتر رضایی زاده (رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه تهران)
آقای دکتر زرگران (مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، مشاور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران)
بنده (مدیر واحد پژوهشی حکمت طبیعی والهیات سلامت، عضو گروه حکمت، طب در تمدن اسلام و ایران فرهنگستان علوم پزشکی)
 
در این جلسه که با هدف بررسی زمینه ها و ظرفیت‌های مشترک همکاری با یونسکو برگزار شد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پیشتر صورت گرفته، چشم انداز آینده نیز مورد گفت و گو قرار گرفت.

دکتر شمس اردکانی به بیان نقاط قوت و ضعف در فعالیت های بین المللی مرتبط با یونسکو در سال های گذشته پرداختند. همچنین با توجه به ارتباط علوم انسانی و طب ایرانی این حوزه را در فعالیت های بین المللی دارای مزیتی شایان توجه دانستند.
دکتر رضایی زاده ابعاد اجتماعی سلامت و به ویژه مبحث سبک زندگی را از زمینه هایی که امکان ارتباط با یونسکو را برقرار می نماید بر شمردند.
دکتر زرگران گزارشی از فعالیت های بین المللی پیشتر صورت گرفته در زمینه طب ایرانی و تاریخ پزشکی داده و امکاناتی که برای آینده فراهم است را بر شمردند. فعالیت های صورت پذیرفته در کرسی تاریخ پزشکی یونسکو در این حوزه قابل اشاره است.
بنده هم درباره زمینه های میان رشته ای علوم انسانی و سلامت و فلسفه و پزشکی نکاتی عرض نمودم و به این زمینه های فرهنگی که می تواند در یونسکو مورد توجه قرار گیرد اشاره ای داشتم.
جناب آقای دکتر پاکتچی ضمن اشاره به ارتباطات میان سازمان بهداشت جهانی و یونسکو جنبه علمی، اکادمیک و فرهنگی یونسکو را فرصتی دانستند که خوب است با استفاده از ظرفیت های داخلی در زمینه پزشکی و علوم سلامت پی گیری شود و در عرصه آموزش، اصلاح سبک زندگی و فرهنگ سازی سلامت و مباحثی همچون نسبت صلح و سلامت دستاوردهایی را به ارمغان آورد.

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۴۹۴
کد خبر : ۱۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید