آثار گروه علوم انسانی و دانشنامه نگاری

1-زندگینامه علمی دانشوران (جلد پنجم)

1-زندگینامه علمی دانشوران (جلد پنجم)

(با همکاری شرکت انتشارات علمی‌وفرهنگی) به سرپرستی احمد بیرشک، 1391. بها:‌ 580.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 1113 شرح حال، آثار و نظریات علمی بیش از شش‌هزار دانشور جهان در رشته‌های مختلف علمی نظیر اخترشناسی، پزشکی، ریاضیات و... در این کتاب گرد آمده است.
2- دانشنامه ادبیات جهان (جلد 1 و 2)، 1394.

2- دانشنامه ادبیات جهان (جلد 1 و 2)، 1394.

بها: هر جلد 350.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: جلد 1 : 14+864 و جلد2: 14+734 دانشنامة ادبیات جهان ترجمه‌ای است از کتاب Merriam-Webster's Encyclopedia of Literature است. این دانشنامه دربردارندة مداخلی در معرفی نویسندگان و شاعران، آثار ادبی، رویداد‌های بزرگ ادبی، اصطلاحات ادبی، نهضت‌ها، ادبیات کودک، علمی-تخیلی، داستان کارآگاهی، داستان فانتزی، داستان تاریخی، جوایز ادبی و ... است و دامنه‌ای وسیع از قالب‌ها و گونه‌های ادبی مثل رمان، شعر، نمایش‌نامه، مقاله، و نقد ادبی را نیز دربر می‌گیرد.
ادبیات فرانسه

ادبیات فرانسه

ادبیات فرانسه زینب مشتاقی، 1393. بها: 450.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 307 ادبیات فرانسه کتابی است که به معرفی نویسندگان، شاعران، اهل قلم، مکاتب ادبی، اصطلاحات ادبی و خلاصة بعضی از آثار مهم این کشور می‌پردازد.
دانشنامه دانشنامه‌ها

دانشنامه دانشنامه‌ها

دانشنامه دانشنامه‌ها اصغر اسمعیلی، 1393. بها: 170.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: 244 هدف از تدوین این اثر، شناسایی و معرفی دانشنامه‌های تألیف‌شده فارسی از آغاز تا زمان حاضر است که در هریک از مداخل آن با ارائه شرح‌حال مختصری از نویسنده یا نویسندگان، محتوای کلی اثر، نحوة عرضه مطالب و ویژگی‌های دانشنامه‌ای آن مورد بررسی قرار گرفته است. دانشنامه دانشنامه‌ها بالغ بر 200 دانشنامه اعم از دانشنامه‌های کهن و معاصر را معرفی، نقد و تحلیل کرده است.
کتابشناسی موضوعی

کتابشناسی موضوعی

کتاب‌شناسی موضوعی ویرایش اصغر اسمعیلی، 1392. بها: 150.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: 232/ هدف از تدوین این اثر گردآوری و معرفی کتاب‌ها و مقالات مربوط به حوزة ویرایش است. این اثر در مرحلة نخست، اطلاعات مختصری شامل نام مؤلف، نام اثر، ناشر یا مجله و مجموعه‌ای را که اثر در آن چاپ شده است به دست می‌دهد؛ پس از آن خلاصه‌ای از محتوای اثر آمده و ارزش‌ها یا کاستی‌های آن با توجه به همان محتوا، بررسی شده است. کتاب در چهار بخش تنظیم شده است: 1. مقدمه شامل اطلاعاتی کلی دربارة محتوا و شیوة کار 2. فهرست توصیفی و تفصیلی کتاب‌ها؛ 3. فهرست توصیفی و تفصیلی مقالات؛ و 4. نمایه‌ها.
زندگینامه علمی دانشوران (چهارم)

زندگینامه علمی دانشوران (چهارم)

زندگینامه علمی دانشوران (جلد چهارم) (با همکاری شرکت انتشارات علمی‌وفرهنگی). به سرپرستی احمد بیرشک، 1387 . بها: 330.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 1009 شرح حال، آثار و نظریات علمی بیش از شش‌هزار دانشور جهان در رشته‌های مختلف علمی نظیر اخترشناسی، پزشکی، ریاضیات و... در این کتاب گرد آمده است.
فرهنگ آموزش بزرگسالان

فرهنگ آموزش بزرگسالان

فرهنگ آموزش بزرگسالان مسعود رضایی، 1391. بها: 120.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: فارسی- انگلیسی: 116 انگلیسی- فارسی: 274 این فرهنگ شامل مجموعه‌ای از واژه‌های تخصصی حوزه آموزش بزرگسالان است. از جمله اهداف تدوین این فرهنگ می‌توان به گردآوری اصطلاحات و واژگان آموزش بزرگسالان از منابع گوناگون، ارائه معادل‌های دقیق و مصطلح برای هر واژه، و همچنین تعریف علمی و دقیق از واژگان اشاره کرد.
چهره‌های نامدار آندلس

چهره‌های نامدار آندلس

چهره‌های نامدار آندلس (با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب قم) 1391. بها: 250.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 448 کتاب حاضر، شامل گزیده‌ای از »چهره‌های نامدار آندلس« است. از میان اعلام چهره‌های آندلس، گزیده‌ای شامل بیش از هزار چهره به اختصار معرفی شده‌اند. هدف از نگارش این کتاب، فراهم آوردن پیش‌زمینه‌ای مناسب برای پژوهشگران علاقه‌مند به تحقیق در این باره است. در گزینش این چهره‌ها کوشش بر این بوده تا با حفظ توازن از میان چهره‌های نامدار در عرصة علمی، ادبی، صاحبان فنون و چهره‌های مهم سیاسی و اجتماعی، برجسته‌ترین آنها معرفی شوند.
فرهنگ اصطلاحات توسعه روستایی

فرهنگ اصطلاحات توسعه روستایی

فرهنگ اصطلاحات توسعه روستایی مسعود رضایی، 1390. بها: 60.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات فارسی- انگلیسی: 84 انگلیسی- فارسی: 188 هدف از نگارش فرهنگ توسعه روستایی، تدوین کتابی جامع در زمینه واژگان تخصصی روستایی برای تسهیل بهره‌برداری استادان، دانشجویان، مدیران، کارشناسان اجرایی و برنامه‌ریزان و علاقه‌مندان مسائل روستایی است. این واژگان از متون علمی انگلیسی چاپ‌شده در زمینه توسعه روستایی و با روش مطالعه اسنادی و تحقیق و تفحص در منابع مرتبط با توسعه گردآوری انجام شده است.
گاهشماری ایرانی

گاهشماری ایرانی

گاهشماری ایرانی برای 5421 سال احمد بیرشک، 1380. بها: 49.500 ریال قطع: رحلی متوسط تعداد صفحات: 642 این کتاب نه تنها ادامه «گاهنامه تطبیقی سه‌هزار ساله» است، بلکه کتاب گاهنامه برای تاریخ را نیز دربر دارد. توضیحاتی در مورد تاریخ ایران و قسمتی به نام تاریخ در آغوش زمان، که در آن سعی شده وقایع مهم هر سال به اختصار آورده شود، از دیگر بخش،های کتاب است. نقشه‌ها، نمودارها، جداول زمانی و جداول سلسله‌های ایرانی نیز از قسمت‌های جالب و مفید این اثر است.
خلاصه زندگینامه علمی دانشوران

خلاصه زندگینامه علمی دانشوران

خلاصه زندگینامه علمی دانشوران (با همکاری شرکت انتشارات علمی‌وفرهنگی)، زیرنظر احمد بیرشک، چ. 2، 1374. بها: 100.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 1131 ترجمه‌ای است از Dictionary of Scientific Biography (نیویورک، 1981) که به شرح‌حال، آثار و نظریات علمی دانشوران از سراسر جهان پرداخته است. چاپ اول این اثر به اتمام رسیده است.
زندگینامه علمی دانشوران (جلد سوم)

زندگینامه علمی دانشوران (جلد سوم)

زندگینامه علمی دانشوران (جلد سوم) (با همکاری شرکت انتشارات علمی‌وفرهنگی). به سرپرستی احمد بیرشک، 1375. بها: 45.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات : 963 شرح حال، آثار و نظریات علمی بیش از شش‌هزار دانشور جهان در رشته‌های مختلف علمی نظیر اخترشناسی، پزشکی، ریاضیات و... در این کتاب گرد آمده است.
دایرة‌المعارف، بازتابی از عالم کبیر

دایرة‌المعارف، بازتابی از عالم کبیر

دایرة‌المعارف، بازتابی از عالم کبیر مهشید مشیری، نادرقلی قورچیان، 1379. بها: 10.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: 130 در این کتاب، بر اساس مطالعه‌ای تطبیقی و تحلیلی، سیر تحول دایرةالمعارف‌نویسی از آغاز تا به امروز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
گاه‌شمار علم 1

گاه‌شمار علم 1

گاه‌شمار علم 1 محمدرضا افضلی و دیگران، 1381. بها: 25.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 166 این اثر، که تابلویی از سیر تحولات علم و فنّاوری در طول تاریخ 120 قرن گذشته است، اطلاعات فشردة فراوانی از دستاوردهای هزاران‌سالة اندیشمندانِ عرصة علم و فن را در اختیار خواننده قرار می‌دهد. اطلاعات عرضه‌شده با نظمی تاریخی به‌گونه‌ای ارائه شده است که چشم‌اندازی تاریخی از سیر تکاملی علوم و فنون را برای خواننده فراهم می‌آورد و بررسی تطبیقی‌آنها را امکان‌‌پذیر می‌سازد.
گاهشمار علم 2

گاهشمار علم 2

گاهشمار علم 2 ترجمه و پژوهش مهرداد سرمدی، 1386. بها:‌25.000 ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: 201 پی‌آیند یا متممی است روزآمد بر گاه‌شمار علم که قبلاً به چاپ رسیده است و چکیدة دستاوردهای شاخص اندیشمندان و کوشندگان عرصة علم و فن را از نیمه دوم سدة بیستم تا روزگار حاضر در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. ضبط نام‌های خاص و اصطلاحات لاتینی به‌کار رفته در این اثر، با نظم فارسی به انگلیسی در بخش پایانی کتاب آورده شده است.
دانشنامه خلیج فارس

دانشنامه خلیج فارس

دانشنامه خلیج فارس (دورة دوجلدی) ، 1394. بها: 1500000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات:1372 این اثر دربردارندة 711 مقاله به‌همراه تصویر، نقشه، جدول ونمودار پیرامونِ کشورها، استان‌ها، شهرها، شخصیت‌های سیاسی،فرهنگی- علمی، جهانگردان، کتاب‌ها، جنگ‌ها، پیمان‌نامه‌ها،سازمان‌ها و نهادهای ملی و جهانی، جشن‌ها، اساطیر، فرقه‌ها و... است
فرهنگ ارزیابی کیفیت در آموزش عالی

فرهنگ ارزیابی کیفیت در آموزش عالی

فرهنگ ارزیابی کیفیت در آموزش عالی 1396. بها: 170.000ریال قطع: وزیری تعداد صفحات: 192 این فرهنگ شامل فهرستی از واژه‌ها و اصطلاحات و ترکیب‌های انگلیسی با برابرهای فارسی آنها در رشته‌های ارزشیابی آموزشی، سنجش و اندازه‌گیری آموزشی، نظارت و راهنمایی و نیازسنجی آموزشی است که از منابع مختلف استخراج گردیده است. مداخل این کتاب شامل موضوعات زیر میباشند: ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش‌عالی؛ ارزشیابی آموزشی؛ سنجش و اندازه‌گیری؛ راهنمایی و نظارت؛ نیازسنجی آموزشی؛ ارزیابی آموزش از راه دور؛ الگوها‌، مدل‌ها و رویکردهای ارزیابی و نیازسنجی آموزشی. علاوه‌بر اینها، در این کتاب، استانداردهای ارزشیابی و نیز فهرستی از سازمان‌ها و نهادهای اعتبارسنجی و آزمون‌سازی ارائه گردیده است‌.
اطلس شهرستان شمیران

اطلس شهرستان شمیران

اطلس شهرستان شمیران (با همکاری گیتاشناسی). علی‌اکبر محمودیان و دیگران، 1381. بها: 45.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 124 هدف اصلی این اطلس شناخت شهرستان شمیران از حدود یک قرن پیش تاکنون است. این کتاب در سه بخش: نقشه‌های اصلی، معرفی جغرافیای شمیران و فهرست نام مکان‌ها و گذرگاه‌ها (کوچه‌، خیابان و...) تنظیم شده است. در سال 1388 تجدید چاپ شده است
دایرةالمعارف زن ایرانی (دوره دوجلدی)

دایرةالمعارف زن ایرانی (دوره دوجلدی)

دایرةالمعارف زن ایرانی (دوره دوجلدی) (با همکاری مرکز امور مشارکت زنان ریاست جمهوری). به سرپرستی مصطفی اجتهادی، 1382. بهای دوره: 230.000 ریال قطع: رحلی تعداد صفحات: 918 دایرة‌المعارف زن ایرانی مقالاتی را در زمینه‌های: آداب و رسوم، عقاید، باورها، مسائل فقهی و حقوقی، زیورآلات، پوشاک، صنایع دستی، سازمان‌ها و تشکیلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مطبوعات و اماکن مذهبی، تاریخی و آموزشی را دربر می‌گیرد. چاپ اول این اثر به اتمام رسیده است.
گاهشماری در تمدن ایرانی و تمدن مسیحی

گاهشماری در تمدن ایرانی و تمدن مسیحی

گاهشماری در تمدن ایرانی و تمدن مسیحی احمد بیرشک، 1385. بها:‌45.000 ریال قطع: رحلی متوسط تعداد صفحات: 411 این کتاب برای تطبیق گاهشماری‌های هجری مهی (قمری) و هجری خورشیدی (ایرانی) و مسیحی تهیه شده است. این کتاب آخرین اثر مرحوم استاد بیرشک است و در هفت بخش تنظیم و به چهار زبان فارسی، عربی، فرانسه و انگلیسی ترجمه شده است.